AnkietyProBono.pl: Pomaganie ma wiele twarzy

Published:: 10/06/2015 Author: IMAS International
Założyliśmy nowy panel badawczy - AnkietyProBono.pl. Jego użytkownicy wypełniają ankiety i zarabiają, a dodatkowo pomagają potrzebującym. Na ich wsparcie może liczyć każda organizacja pozarządowa w Polsce.

Użytkownicy serwisu mogą śmiało nazwać siebie e-wolontariuszami. Pomagają sprzed ekranu komputera lub tabletu – w przerwie w pracy, w autobusie czy podczas reklam w przerwie serialu. Żeby wspierać potrzebujących nie muszą wcale poświęcać dużo czasu.

Zasady są proste. Osoby rejestrują się na stronie www.ankietyprobono.pl, a później kilka razy w miesiącu otrzymują na skrzynkę mailową zaproszenia do badań ankietowych. Wypełniają pierwszą ankietę, potem drugą i kolejną, a za każdą dostają punkty. Gdy uzbierają ich wyznaczoną liczbę, dokonują wypłaty. Co najmniej 20% pieniędzy przekazują wybranej organizacji pozarządowej, a resztę wypłacają na swoje konto bankowe.

– Ankiety Pro Bono umożliwiają regularne pomaganie dzięki wykonanej pracy podczas wypełniania ankiet – opisuje zalety serwisu Marcin Piwowarczyk, szef działu badań internetowych w IMAS International. – Użytkownicy mogą przekazywać pieniądze na dowolną organizację pozarządową w Polsce. Niezależnie, czy jej celem jest pomoc niepełnosprawnym, upowszechnianie profilaktyki walki z rakiem, pomoc zwierzętom czy też promocja sportu – podkreśla Marcin Piwowarczyk.

Z częścią organizacji nawiązujemy współpracę i wspólnie promujemy serwis. Przykładem jest wrocławskie Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych (KKN), które na piłkarskim meczu Śląska Wrocław i Pogoni Szczecin rozdawało ulotki zachęcające do zapisania się w serwisie i wspierania ich Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

– Liczymy, że zarówno kibice piłkarscy, jak i osoby mniej związane z KKN i Śląskiem Wrocław zarejestrują się na stronie internetowej i rozpoczną z nami współpracę. Dzięki niewielkiej pracy można zarobić nieco funduszy dla siebie, a przy okazji wesprzeć beneficjentów KKN – wyjaśnia Michał Fitas, wiceprezes zarządu KKN. – Wierzymy, że zebrane fundusze pomogą rozszerzyć wachlarz naszych działań, a przy okazji osoby nas wspierające zarobią coś dla siebie. Pamiętajmy, że wśród e-wolontariuszy będą również osoby niepełnosprawne – dodaje Michał Fitas.

Główną misją KKN jest aktywizacja niepełnosprawnych, m.in. poprzez wyjazdy na masowe imprezy sportowo-rekreacyjne.

Co przekonuje do współpracy z Ankietami Pro Bono? – Przejrzyste zasady, korzyści zarówno dla naszych sympatyków jak i dla Fundacji. To, że zwykłe czynności, takie jak wypowiedzenie się w ankiecie, stają się niezwykłym gestem dzięki pomocy, którą niosą – przekonuje Karolina Błaszczyk z Fundacji Świętego Mikołaja.

Na wsparcie użytkowników serwisu mogą liczyć zarówno duże, jak i małe organizacje pozarządowe. – Jesteśmy małym stowarzyszeniem o zasięgu lokalnym i szukamy różnych możliwości pozyskania funduszy, stąd nasze zainteresowanie współpracą z Ankietami Pro Bono. Uzyskane tą drogą pieniądze będą uzupełnieniem funduszy przeznaczonych na działalność statutową Stowarzyszenia – wyjaśnia Ewa Walerzak, prezes Stowarzyszenia KRZYŚ. Stowarzyszenie opiekuje się 73 osobami, min. z Zespołem Downa, z porażeniem mózgowym oraz wielodzietnymi rodzinami dysfunkcyjnymi.

Stowarzyszenie "Krzyś"

Liczymy na duże wsparcie osób rejestrujących się w Ankietach Pro Bono w realizacji badań internetowych. Na przełomie czerwca i lipca br. zaczynamy realizować pierwsze badania na nowym panelu, o czym poinformujemy o tym naszych partnerów biznesowych. Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą badań na nowym panelu, prosimy o kontakt.

Comments: 0

Pozostaw komentarz

pole obowiązkowe

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.