IMAS International zrealizuje w Polsce badanie Gallup World Poll 2016

Published:: 21/04/2016 Author: IMAS International
Gallup World Poll to badanie realizowane wśród mieszkańców 160 państw, zasięgiem obejmujące 98% dorosłej populacji świata. Dzięki niemu regularnie monitorowane są sprawy najistotniejsze dla funkcjonowania społeczeństw.

Gallup zadaje mieszkańcom Australii, Polski czy Pakistanu zawsze te same pytania, za każdym razem w ten sam sposób. Dzięki temu możliwe jest porównywanie wyników z różnych krajów, na przestrzeni wielu lat.

Główne obszary badawcze to:

• poczucie bezpieczeństwa,
• dostępność jedzenia i dachu nad głową,
• sytuacja na rynku pracy,
• poczucie dobrobytu,
• zaufanie do instytucji publicznych.

Na podstawie wyników Gallup World Poll powstaje m.in. World Charity Index (światowy wskaźnik dobroczynności), który ukazuje to, jak bardzo ludzie z różnych krajów angażują się w pomoc innym. Ankieterzy pytają respondentów o to, czy pomogli potrzebującemu, wpłacili datek na organizację dobroczynną lub czy angażują się w zorganizowane formy pomocy innym.

gallup

IMAS International realizować będzie badanie metodą face-to-face CAPI w losowo wybranych gospodarstwach domowych. Przeprowadzonych zostanie 1000 wywiadów, które zapewnią reprezentatywne odzwierciedlenie populacji kraju. Metodologia badania jest niezwykle precyzyjna i podlega wielostopniowej kontroli.

Cieszymy się, że Instytut Gallupa obdarzył nas zaufaniem i właśnie nam zlecił przeprowadzenie badania.
Więcej informacji o badaniu znajduje się na stronie:

http://www.gallup.com/services/170945/world-poll.aspx

Comments: 0

Pozostaw komentarz

pole obowiązkowe

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.