Czym jest Panel IMAS?

Panel IMAS to wspólna nazwa dla dwóch baz respondentów. IMAS OnLine – funkcjonujący od 2005 roku panel internetowy, główne źródło badań realizowanych przez IMAS i jego Partnerów oraz Ankiety Pro Bono – założony w 2015 roku drugi panel internetowy, opierający się na współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Generalnie, panel jest bazą osób zaproszonych do internetowej bazy. W bazie są osoby, które podczas rejestracji wyraziły gotowość do udziału w badaniach realizowanych przez Internet. Uczestniczą w oparciu o proste zasady płacenia respondentom za przekazywane opinie.

Dwa Panele IMAS 2016

 

Panel jest aktywnie zarządzany, to znaczy na bieżąco realizowana jest rekrutacja, weryfikacja, realizowanie badań i wynagradzanie. Na bieżąco też kontrolujemy, czy podawane przez respondentów dane są poprawne.

Jak dbamy o jakość naszego panelu?

Przykładamy wagę do kilku kluczowych elementów, które decydują o tym, że nasz panel jest wysokiej jakości.

  • Po pierwsze, rekrutujemy z bardzo zróżnicowanych miejsc (social media, mailingi, rekrutacja w trakcie badań tradycyjnych, referencje, etc.) w celu zachowania różnorodności osób.
  • Po drugie, osoby są przyjmowane w dwustopniowej procedurze dołączania respondentów do panelu, co zapobiega duplikatom.
  • Po trzecie, staramy się wzmacniać wewnętrzną motywację uczestników i zapobiegamy wystąpienia efektu „zawodowego respondenta” poprzez nieczęste zapraszanie do badań i stosunkowo niewysokie wynagrodzenie za udział. Jednocześnie dbamy, by wynagrodzenie było wypłacane jak najszybciej i na dogodnych warunkach dla uczestników panelu.

Wypracowaliśmy mechanizmy zapraszania respondentów do badań, które na bieżąco monitorują i wysyłają zaproszenia tylko do odpowiednich osób potrzebnych do realizacji projektu. Dzięki temu oszczędzamy czas i nerwy pozostałym panelistom, którzy odwdzięczają się lepszą pracą.

Na bieżąco wprowadzamy międzynarodowe wytyczne dotyczące standaryzacji procesu zarządzania panelem i badaniami online. O efektach tych prac można się dowiedzieć czytając odpowiedzi IMAS na tzw. 28 pytań ESOMAR, czyli „ESOMAR’s 28 Questions to Help Buyers of Online Samples”. Wszyscy zainteresowani mogą porównać nasze metody pracy do innych na rynku.

Jak Tobie może się przydać nasz panel?

Skorzystaj z możliwości odpytania panelistów IMAS ze pomocą ankiety internetowej.

Jeśli masz swój system ankietowy, możesz po prostu przesłać nam link, a my już wyślemy go do naszych panelistów. Trzeba będzie spełnić minimalne wymagania techniczne, w które zwykle jest wyposażone oprogramowanie badawcze.  Jeśli nie masz możliwości zaprogramowania swojej ankiety, zaproś nas do pełnej współpracy! Utworzymy ankietę, podłączymy ją do panelu i po kilku dniach przekażemy Ci dane lub raport.

Zapytaj o możliwość skorzystania z panelu, choćby dziś.


Zobacz także: